Pálffy Gergő (szerk.) - Bújj - Bújj
Pálffy Gergő kért fel a Muselière alkotói csoport szerzői által írt Bújj - Bújj című novelláskötet megjelenés előtti olvasására, aminek örömmel tettem eleget, mert szeretem a horror/thiller műfajban íródott történeteket.
Bár legtöbbször megvisel, felkavar a horror, mégsem bírom megállni, hogy ne vegyek a kezembe ilyen műfajban írodott műveket. Az mondjuk igaz, hogy viszonylag ritkán olvasok ilyesmit, hagyok időt a lelkemnek megnyugodni.
Olvasás előtt felmerült bennem, hogy mi is az a Muselière alkotói csoport, mert eddig még nem hallottam róla. Bizonyára sokan vannak még így, ezért elsőként következzen egy rövid ismertető.
A Muselière alkotói csoport:
A közösségünk tehetséges, szárnypróbálgató és tapasztalt, már publikáló írókból áll. Ami azonos bennünk, hogy mindannyian elkötelezett rajongói vagyunk az irodalomnak, a műveinkkel igyekszünk színt csempészni az olvasók mindennapjaiba.
Terveink szerint négy témakörben kalauzoljuk az érdeklődőket a fantázia világába, legelőször a sötétség hívó szavának engedtünk.
A Muselière csoport első novelláskötete Bújj-bújj! címmel jelenik meg ingyenesen letölthető ebookban március 31-én.
A kötet horror/thriller zsánerben íródott és nyolc vérfagyasztó novellát tartalmaz.
Az alkotói csoport facebook oldala: Muselière
TARTALOMJEGYZÉK:
Estell Ivy: Bújj – Bújj
Anita Boza: Trip
Estell Ivy: Elmecsapda
M. Z. Chapelle: Noir et Blanche
Szemán Zoltán: A fogoly
Ronnie W. A. : A bárd
Alan Dave Darel: A sötétség ura
Remy Dalmore: Dühös lélek
Estell Ivy: Bújj - Bújj
Ez a novella egészen rövid. Mintegy bevezetőként ízelítőt ad abból, ami ebben a gyűjteményben az olvasókra vár. Nem mellesleg pedig a kötet címét is adja. Bizony elég ütős kezdet lett.
Be kell valljam, hogy ez a történet nekem elég rendesen megfeküdte a gyomromat, borzasztóan felkavaró volt számomra.
Anita Boza neve nem ismeretlen számomra, mert már olvastam tőle, igaz, hogy romantikus műfajban. Viszont kíváncsi voltam, hogy ezúttal milyen történettel rukkol elő, így izgatottan vágtam bele az olvasásba.
Estell Ivy: Elmecsapda
Mivel a bevezető novellát is Estell Ivy írta, így amikor megláttam, hogy ismét tőle olvashatok, arra számítottam, hogy egy igazán felkavaró, rémisztő történetet olvashatok majd.
Hozzám ugyanis a Bújj - Bújj című novella nem igazán került közel, viszont az Elmecsapdát kifejezetten kedveltem.
M. Z. Chapelle: Noir de Blanche
Ez a novella egy katonáról szól, aki bevetés közben elszakad az egységétől, majd furcsa dolgokat tapasztal maga körül.
Egy különös ködbe keveredik bele, ahonnan nehéz kiutat találni. Ráakad egy ellenséges tisztre, akit túszként visz magával. Vaktában indulnak tovább, mert a ködben a tizedesnek fogalma sincs melyik is lenne a helyes irány. Foglya csendessége miatt felmerül benne, hogy az talán tudhat valamit, amit nem mond el. Utuk során, amikor keresik a kiutat, félelmetes dolgokat tapaszalnak, különös hangok kísérik őket.
A katona már az ellenségnek is megadná magát, csak legyen vége, csak keveredjen ki a ködből, az ilyesztő környezetből.
A történet pedig egy meglepő fordulattal zárul. Olyasmivel, amire valahol számítottam, de nem ebben az irányban.
Szemán Zoltán képes volt úgy csavarni a szálakat, hogy csupán sejtéseim legyenek, de ne bírjam kitalálni a tényeket. Közben pedig apró mozzanatokkal vezetett a végkifejlet felé, borzolva az idegeimet.
Ronnie W. A.: A bárd
Itt egy különös alak jelenik meg, aki félelmetes teremtményeket etet egészen felkavaró módon. Közben megismerhetjük gondolatit, amelyek rávilágítnak többmindenre.
Mondatról-mondatra nyílik ki a történet, ismerhetjük meg egyre jobban a körülményeket, amelyek egy egészen durva világot mutatnak meg.
Kegyetlen mindaz, ami feltárult előttem ennek a novellának az olvasása során. Számomra kissé kusza hatást keltett ez a történet, de lehet, hogy ez az érzet abból is fakad, hogy ez a novella is rendkívűli módon felkavart.
Az egész sztorinak volt egy durvább jellegű utópisztikus világot megjelenítő hatása. Mintha egy olyan jövőben járnánk, ahol egy szörnyű esemény bekövetkezte után egy még szörnyűbb valóság jött létre.
Attól, hogy annyira felkavart engem, még jó kis történetnek tartom.
Alan Dave Darel: A sötétség ura
Miről is szól ez a történet? Démonokról. A fényről és a sötétségről, az örök harcról.
A Fényúrnő kíséretével elindul az árnyak birodalmába, hogy kiszabadítsa a szívének kedves férfit, aki ott ragadt.
A jelen eseményeivel párhuzamosan a múltban történteket is megismerhetjük. Ezzel nem egyszerűen egy szeletét látjuk a jellenek, hanem kikerekedik a történet, szélesebb képet adva a lényeges, apró mozzanatokról, amelyeknek a jelenben nagy szerepe van.
Kiemelném, hogy kiválóan el volt különítve a két idősík. Ragyogóan látszott, hogy éppen hol járunk.
Végül sikerrel jár a Fény úrnője? Sikerül megmentenie szerelmét? Mire a végére érünk, minden kiderül.
Lehet, hogy kezdetben sejteni véljük miként alakulnak az események, de aztán nagyon hamar rá kell jönnünk, hogy minden sokkal bonyolultabb, mint gondolnánk.
Remy Dalmore: Dühös lélek
Egy rendőr a központi figurája ennek a történetnek, nála futnak össze a szálak.
Jacob nyomozó egy brutális tett helyszínére érkezik meg a novella elején, ahol egy fiatal doktornővel fut össze, akihez bonyolult szálak fűzik.
Megindul a nyomozás a tettes ellen, majd újabb borzalmas haláleset történik. Közben kiderül, hogy sokkal kuszább a helyzet, mint gondolnánk.
Igazán jól szövi a szálakat az írónő. Hiába hinti el apró információmorzsákat, amire odafigyelve sok dologra rájöhetünk, mert közben eltereli az ember figyelmét. Én egyszerűen nem jöttem rá a lényegre, csupán az utolsó mondat nyitotta fel a szemem. Ám pont ettől volt jó.